Tel: +48 501 921 015

Odgrzybianie klimatyzacji

Zajmujemy się profesjonalnym odgrzybianiem klimatyzacji samochodowej. Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji jest najważniejszą dla naszego zdrowia czynnością, o którą powinniśmy dbać bardzo systematycznie i skrupulatnie. Parownik klimatyzacji jest idealnym miejscem dla rozwoju grzybów i pleśni. Mikrotoksyny (produkty przemiany grzybów i pleśni) są uważane za silną, naturalną truciznę, która może powodować alergie i różne choroby. Zanieczyszczona klimatyzacja, może rozprzestrzeniać wirusy i alergeny. 

Bakterie i wirusy występujące w układach klimatyzacji:

  • Gronkowiec złocisty: Staphulococus aureus. Zakażenie tymi bakteriami może objawiać się jako: miejscowe powierzchniowe, głębokie i choroby wywołane toksynami. Objawami mogą być czyraki, zapalenia mieszków włosowych, jęczmień, liszajec, zakażenia ran i miejsc pooperacyjnych, zapalenie płuc, zapalenie kości i szpiku, wsierdzia, choroba Rittera.
  • Legionella: Legionella Pneumophila. Może wywołać chorobę Legionelloza, czyli ciężkie zapalenie płuc. Objawy zakażenia to: bóle mięśni, głowy, utrata łaknienia, duszność, dreszcze, gorączka i kaszel. 

Dolegliwości związane z zagrzybiałą klimatyzacją:

  • astma, alergia, grzybica płucna, grzybica oskrzelowa, zapalenie zatok, zapalenie stawów, miejscowe wysypki skórne, schorzenia wątroby, uszkodzenia nerek

OZONOWANIE  KlimaCarSerwis oferuje Państwu dezynfekcje klimatyzacji ozonatorem. Jest to metoda oczyszczania parownika, kanałów i wnętrza auta, za pomocą ozonu. Ozon jest alotropową odmianą tlenu, zbudowanego z trójatomowych cząsteczek. Posiada właściwości aseptyczne i toksyczne, dzięki czemu świetnie nadaje się do dezynfekcji samochodu. Ozon wytwarzany jest przez generator ozonu, czyli Ozonator. Działa on podobnie do wyładowań atmosferycznych, rozbijając cząsteczki tlenu o2 i łącząc je w cząsteczki ozonu o3. Cząsteczki ozonu rozprowadzane są w aucie za pomocą wentylatora, zamocowanego na obudowie ozonatora oraz wentylatora nawiewu kabiny samochodu. Metoda ta sprawdza się wtedy, kiedy klimatyzacja jest zadbana, filtr kabinowy wymieniany jest regularnie, a w parowniku nie zalega kurz i zanieczyszczenie stałe (np. liście).

MYCIE PAROWNIKA  Mycie parownika konieczne jest jeżeli parownik i komora, w której się znajduje są zabrudzone lub zalegają w niej liście. Wilgotne środowisko parownika sprzyja ich rozkładowi i przez to ozonowanie, na niewiele się zdaje.